Etiket: Novel

Aralık 15, 2016 / / Genel

Darth Vader yüzünden zaten sempati duyduğum Sith kültürünün değişmez kuralının ortaya çıkışı bakımından harika bir seri. Görür görmez kapıp bir solukta bitirdiğim nadir kitaplardan olan Bane’nin hikayesini geek arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim. Sadece Star Wars serisinin hayranlarının değil herkesin okuyabileceği bir seri olduğunu düşünüyorum.
Serinin yazarına gelecek olursak Drew Karpyshyn, Darth Bane üçlemesinin yazarı. bunun yanı sıra bir iki tane mass effect, baldur’s gate kitabı ve tüm bunlarla yetinmeyip bir de knights of the old republic, star wars the old republic, baldurs gate 2, mass effect ve mass effect 2 oyunlarında da senarist ekibinde bulunmuş belkide hayalimin mesleğini yapan birisidir. Umarım kalan kitapları da türkçeye çevrilir. Okumanızı kesinlikle tavsiye ediyorum. 🙂

Aralık 14, 2016 / / Genel
    11 Mart 1952 doğumlu kendine has üslubuyla tanıdığımız ingiliz usta bilimkurgu yazarı Douglas Adams, efsanevi Doctor Who dizisi için yazılmış ve bilinenin aksine BBC tarafından çekimleri yapılmış olan Doctor Who:Shada kitabının ülkemize geldiğini öğrendiğimde heyecanlanmıştım. Tüm sezonlarını izlemek için interneti talan ettiğimi düşünürsek benim için gerçekten güzel bir kitap oldu.